Menu Close

Plungės moksleiviai Žemės dieną daugiau sužinojo apie aplinkosaugą ir energetiką

Plungės moksleiviai Žemės dieną daugiau sužinojo apie aplinkosaugą ir energetiką

Plungės moksleiviai dalyvavo renginyje „Įkvėpimas žemei“, skirtame paminėti Žemės dieną ir pasisemti idėjų, kaip mūsų planetą tausoti dar labiau. Renginį organizavo Plungės paslaugų ir švietimo pagalbos centras, Plungės savivaldybė, Žinių ekonomikos forumas ir #EnergySmartSTART, „Ignitis grupės“ inicijuota programa.

Renginio metu beveik 850 moksleivių klausėsi paskaitos apie aplinkosaugą, dalyvavo protmūšyje ir įvairiose dirbtuvėlėse. Tokio masto renginys moksleiviams Plungėje vyko pirmąsyk.

Programos #EnergySmartSTART edukacinių programų vadovė Vaiva Rutkauskaitė teigia, kad švietimas kuria pokyčius. Tad kokiais būdais šviesime visuomenę ir kaip suvoksime kiekvieno iš mūsų galimybes prisidėti prie pokyčių yra be galo svarbu. Išskirtiniam edukaciniam renginiui Plungė pasirinkta neatsitiktinai.

„2023–2024 mokslo metais Plungėje įgyvendinama energetinio efektyvumo ugdymo programa. Džiugu, kad Plungės mokytojai noriai įsitraukia į programos veiklas bei aktyviai dalyvauja mokymuose, renginiuose. Taip pat naujai sužinotais dalykais – dalinasi su moksleiviais. Taip daugiau žmonių ne tik daugiau sužino apie atsakingą energijos vartojimą, bet ir apie energetiką bendrai“, – sako V. Rutkauskaitė.

7–11 klasių moksleiviams vyko paskaita „Ar LDK statute buvo saugoma gamta?“ su Kristina Petrauske, protmūšį apie energijos taupymą, energetiką ir aplinkosaugą vedė Paulius Ambrazevičius. Renginio metu vyko tvarių dirbtuvių mugė. Moksleiviai galėjo pastatyti vėjo elektrinę, pasodinti daržą, sužinoti, kas yra tvarus maistas, kaip tinkamai rūšiuoti, kaip dar sykį panaudoti atrodytų nereikalingus daiktus ir pan.

Pasak Nedos Žutautaitės, Žinių ekonomikos forumo direktorės, ilgainiui reikiamos žinios ir įgūdžiai padės mažinti perteklinį energijos vartojimą, išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) kiekį ir, svarbiausia, suformuos kompetencijas, reikalingas globaliems iššūkiams spręsti.

„Tvaresni įgūdžiai bei pasirinkimai, pavyzdžiui, atsakingas vartojimas, energijos nešvaistymas ar mažiau taršus transportas yra esminiai siekiant įveikti klimato krizės iššūkius. Tam pasiekti reikalingas tiek mūsų asmeninis įsitraukimas, tiek susitarimai bendruomenėje ir valstybėje“, – sako N. Žutautaitė.

Plungės paslaugų ir švietimo pagalbos centro direktorė Vida Mylimienė džiaugiasi verslo ir švietimo sričių bendradarbiavimu ir tiki, kad suvienijus jėgas bus pasiekti didesni rezultatai.

„Atsakingas vartojimas, energijos nešvaistymas ir kiti aplinką tausojantys pasirinkimai yra vieni esminių faktorių, siekiant įveikti klimato krizės iššūkius. O kaip tai pavyks padaryti bei kokia bus mūsų ateitis, priklausys nuo to, kaip veiksime dabar – kaip šviesime visuomenę ir suvoksime kiekvieno iš mūsų galimybes prisidėti“, – sako V. Mylimienė.

#EnergySmartSTART programa startavo prieš du metus. Ji skirta moksleiviams, studentams ir visiems, kam įdomi energetikos tema. Energetikos įmonės sutelkė įvairias iniciatyvas, kad būtų dar lengviau rasti naudingą informaciją.

Daugiau apie švietimą mokyklose galima rasti: www.energysmartstart.lt

Skip to content