Menu Close

Ugdymo įstaigų vadovai tobulino kompetencijas

Lapkričio 29 d. Plungės r. ugdymo įstaigų vadovai rinkosi į Plungės paslaugų ir švietimo pagalbos centro organizuotą seminarą „Vadovo emocinis intelektas (EQ)- būtina sąlyga motyvuojančiam mikroklimatui sukurti Arba: kaip nedemotyvuoti žmonių?“. Seminaro lektorė Nomeda Marazienė, VšĮ Lyderystės ekspertų grupės vadovė, sertifikuota EQ trenerė meistrė, vedė seminarą diskusijos ir praktikos forma, pateikė ne tik žinių, bet ir suteikė galimybę išbandyti jas praktiškai.
Pagrindiniai seminaro akcentai:
• Kaip emocijos lemia mūsų kasdienių sprendimų kokybę? (Kiekvienam dalyviui įteikė šiuo metu pasaulyje plačiausiai naudojamas emocinės būsenos indikatorius BIODOT savęs valdymo įgūdžiams lavinti).
• Sveikas, natūralus emocinis atsparumas ar kova su iššūkiais? Kokią emocinę kainą mokame už savo kasdienius sprendimus ir išeitis?
• Kas lemia asmenybės emocinį atsparumą? Koks nuostatų ir požiūrių rinkinys sudaro mano „pasaulio modelį“?
• Kaip lavinti emocinį atsparumą asmeniniam efektyvumui ir savimotyvacijai kasdien? Konkretūs pratimų pavyzdžiai.
Lektorė akcentavo, kad vadovo užduotis – valdyti kolektyvo nuotaikas, o sudėtingose komunikacijos situacijose kylančias emocijų bangas nukreipti rezultatui pasiekti. Būtent dėl to darbas su savo ir kitų emocijų teikiama energija – tai gebėjimas, tampantis absoliučiai būtinu šiuolaikiniam vadovui. Tipinė klaida kritinėse situacijose – transliuoti priešingas emocijas: įpykusį žmogų dar labiau supykdys bandymas su juo kalbėti maksimaliai ramiu tonu.

Straipsnį parengė – Vida Mylimienė, Plungės paslaugų ir švietimo pagalbos centro vyr. specialistė metodinei veiklai 

Skip to content