Menu Close

Plungės krašto jaunimui – diena įvairių Karjeros pamokų

 

Vasario 2 dieną  įvairios Plungės parko vietos ir M. Oginskio dvaro rūmų erdvės sugers daug jaunatviško žavesio ir smalsumo. Pirmą kartą susivienijus Plungės paslaugų ir švietimo  pagalbos centrui, Plungės rajono savivaldybei bei Plungės pramonininkų sąjungai – numatyta surengti regiono karjeros dieną „Profesijos kodas – Žemaitija 2024“.

Mokiniams tai bus kitokios pamokos, visiškai kitose erdvėse.

Šiuos metus Plungės rajono savivaldybė yra paskelbusi Žemaitiško rašto metais, todėl ir pirmojo pranešimo tema – -,,Pasakīk, kon mon darītė,  ka nerektom ašarieliu rītė”- žemaitiška. Ją pristatys  Spotyself lektorė, karjeros konsultantė, LKSA narė  Edita  Mačiulskė. Ne mažiau intriguojantis susitikimas laukia ir su pirmojo rajono startuolio – Digiklasės bendraįkurėju Eimantu Bekėža. Šio, tarptautinio pripažinimo sulaukusio, verslo vienas iš sumanytojų kalbės labai aiškia ir suprantama tema – ,,Kaip pereiti nuo mokyklos suolo iki svajonių darbo”. Temą ,,Galimybių labirintai, kaip kurti karjeras ir kurti aplinką su humanitariniais ir socialiniais mokslais“ gvildenti atvyksta Vilniaus Universiteto filosofijos fakulteto prodekanas,  prof. dr. Vytis Silius.

Abiturientai šioje Karjeros dienoje sužinos apie visas stojimų į aukštąsias mokyklas naujienas, kuriomis dalinsis LAMA BPO (Lietuvos aukštųjų mokyklų bendrajam priėmimui organizuoti) vyresnioji specialistė Viktorija Juozevičienė, bei UAB KALBA.lt karjeros centro Lietuvoje ir Latvijoje vadovė, Karjeros konsultantė, lektorė Renata Škimelienė.

Žirgyno salėje viso renginio metu vyks Plungės rajono pramonininkų sąjungos, Universitetų ir kolegijų, „Žaidimų akademijos“ kūrėjų, Užimtumo tarnybos, bendradarbystės centro „Spiečius“ –  individualūs ir grupiniai užsiėmimai visiems lankytojams.

            Paskaitų zonos erdvėje susirinkusieji galės dalyvauti interaktyviuose pristatymuose –

VU chemijos ir geomokslų fakulteto doktorantė Eglė Ežerskytė pristatys eksperimentus su šviečiančiais kvantiniais taškais.  Lietuvos Sveikatos mokslų universiteto studentų reikalų tarnybos specialistas Linas Šablinskas bandys provokuoti jaunimą tema „Ar žinau ką veiksiu ateityje?“. Vilniaus Universiteto filosofijos fakulteto doc.dr. Rūta Brazienė pristatys mokinių idėjų konkurso „Socialinė politika -2050 Lietuvai“ rezultatus ir kvies sudalyvauti  kūrybiškumo dirbtuvėse. Vilniaus Universiteto Šiaulių akademijos, bei Plungės technologijų ir verslo mokyklos rengia interaktyvius studijų pristatymus.

            Renginio atidarymo metu su Karjeros dienos dalyviais susitiks ir  Plungės pramonininkų sąjungos organizuojamos konferencijos -„Pramonės transformacijos įtaka ateities įgūdžiams, kompetencijoms ir darbo rinkai“ – dalyviai – Švietimo mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė, Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė, Lietuvos pramonininkų konfederacijos plėtros departamento vadovas Simonas Mockevičius ir kt

            Plungės rajono savivaldybė bendradarbiaujant su Plungės pramonininkų sąjunga ir VDU Žemės ūkio akademija yra įsteigusi eksperimentines  Inžinerijos, Verslumo ir Gamtos mokslų „Sumanaus moksleivio akademijos“ klases. Visą dieną, Plungės viešojoje bibliotekoje – laikrodinėje  šių klasių mokiniams bus skirti atskiri užsiėmimai aprėpiantys temas nuo klimato kaitos iki šiuolaikinių finansų labirintų.

            Atskiri savęs pažinimo ir karjeros informavimo užsiėmimai vyks ir dar vienoje Plungės parko  erdvėje. Laisvalaikio ir pramogų zonoje grupinius  ir individualius užsiėmimus ves Plungės Atviro jaunimo centro, Klaipėdos universiteto, pasieniečių ir kitų organizacijų atstovai.

            Tikimės, kad karjeros dienoje sutikti žmonės, jų sėkmės istorijos, pamatytos verslo idėjos, atvykusių plungiškių studentų pasakojimai – padės rajono jaunimui širdimi pajausti ką norėtųsi veikti baigę mokyklą ir kur galėtų išbandyti save dar būdami mokyklos suole.

Plungės paslaugų ir pagalbos švietimo centro Ugdymo karjerai metodinio būrelio inf.

Skip to content